MUZIKA VILNIUI
Apie

Apie

Vilniaus 700 metų sukakčiai skirta „Muzika Vilniui“ – savotiškas kasmetinio tarptautinio įvietinos muzikos festivalio „Muzika erdvėje“, vykstančio kiekvieną rudens pradžią, plėtinys.

PASAULIO KOMPOZITORIŲ KŪRINIAI SOSTINEI

Specialus projektas – oficialios jubiliejinės programos dalis – sujungia 7 pasaulyje pripažintus kompozitorius, kurių kūryba pristatoma prestižinėse koncertų salėse ar festivaliuose nuo Niujorko iki Tokijo, sukurti specialiai Vilniaus 700 metų sukakčiai skirtus muzikinius kūrinius pasirinktoms sostinės vietoms. Kompozitoriai atstovauja įvairioms šalims, kultūroms ir kartoms – tarp jų: legendinis amerikečių minimalistas Michael Gordon, kylanti lenkų kompozitorė Agata Zubel ar italas Ivan Fedele, buvęs Venecijos Bienalės muzikos srities vadovas. Tokio kalibro šiuolaikinės muzikos žvaigždžių pasaulinės premjeros Lietuvoje – ne tik išskirtinis kultūrinis įvykis: kūriniai taps dovanomis miestui, suteiksiančiomis nepamirštamą muzikinę patirtį kiekvienam.

7 PASAULINĖS PREMJEROS

Kompozitoriai, rinkadmiesi miesto erdvę, su kuria amžiams susies savo kūrinį, buvo atvykę į Vilnių, tyrinėjo miestą, įvairių vietų akustiką, susipažino su istorija ir dabartimi. Jų pasirinktos erdvės – itin skirtingos bei taikliai atspindi turtingą Vilniaus miesto įvairovę. Tarp jų – muziejai ir galerijos, sakralios vietos, istorinį ir modernų šalies laikotarpius žymintys objektai bei kitos – ir visiems gerai pažįstamos, ir dar galbūt neatrastos – ypatingos sostinės vietos.

Sukurtus kūrinius visuomenė turės galimybę išgirsti koncertų ciklo metu gegužės 6 d. –l iepos 6 d. Pasaulines premjeras pristatys ir atliks vienus ryškiausių šalies šiuolaikinės muzikos atlikėjus vienijantis Lietuvos ansamblių tinklas, vadovaujamas kompozitoriaus ir dirigento Vykinto Baltako. Premjeras lydės susitikimai su kompozitoriais, specialūs edukaciniai renginiai bei ekskursijos po erdves, portretiniai koncertai Vilniaus rotušėje, leisiantys plačiau susipažinti su kompozitorių kūryba.

KULTŪRINIS ĮSPAUDAS

Svarbiausias projekto akcentas – po premjerų kūriniai, kaip garsinės ar audiovizualinės instaliacijos, vilniečiams ir miesto svečiams liks prieinami neribotą laiką ir taps šių kompozitorių kultūriniu įspaudu būsimoms kartoms ateities Vilniaus istorijoje. Įspaudu, kuriuo galėsime didžiuotis ir dabar, ir ateinančius dešimtmečius ar net šimtmečius!

Iniciatyvos autoriai – kompozitoriai Matas Drukteinis ir Vykintas Baltakas.

Projektą organizuoja VšĮ „Meno genas“ kartu su Lietuvos ansamblių tinklu, pagrindiniai partneriai – Lietuvos kompozitorių sąjunga, Vilniaus rotušė. Su visais partneriais ir rėmėjais galite susipažinti čia.

Prisijunkite prie pasaulio, kuriančio Vilniui!

Sužinokite daugiau, kaip galite prisidėti.

Kompozitoriai, kuriantys Vilniui

Toshio
Hosokawa

JAPONIJA

Heiner
Goebbels

VOKIETIJA

Ivan
Fedele

ITALIJA

Anna
Korsun

UKRAINA / VOKIETIJA

Agata
Zubel

LENKIJA

Beat
Furrer

AUSTRIJA

Michael
Gordon

JAV