MUZIKA VILNIUI
Apie

Apie

7

PASAULIO
KOMPOZITORIAI

Jų muzika skamba nuo Niujorko iki Tokijo prestižinėse koncertų salėse ar festivaliuose.

PASAULINĖS
PREMJEROS

Kūriniai gyvai suskambės šiose miesto vietose. Jas lydės kiti koncertai ir renginiai.

IŠSKIRTINĖS
MIESTO VIETOS

Kompozitoriai išsirinko konkrečias Vilniaus erdves, kurioms kuria naujus kūrinius.

KULTŪRINIS
ĮSPAUDAS

Erdvėse kūriniai kaip instaliacijos liks visam laikui – tai bus šių kompozitorių palikimas Vilniui.

Pristato tarptautinis įsvietinos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“

PASAULIO KOMPOZITORIAI KURIA VILNIUI

Specialus Vilniaus 700 metų jubiliejui skirtas, oficialios šventės programos dalis – renginių ciklas „Muzika Vilniui“ subūrė 7 pasaulyje pripažintus kompozitorius, kurių kūryba pristatoma prestižinėse koncertų salėse ar festivaliuose nuo Niujorko iki Tokijo, sukurti specialiai Vilniaus sukakčiai skirtus kūrinius pasirinktoms sostinės vietoms. Kompozitoriai atstovauja įvairioms šalims ir kultūroms – tarp jų: legendinis amerikiečių minimalistas Michael Gordon, kylanti lenkų kompozitorė Agata Zubel, italas Ivan Fedele, buvęs Venecijos Bienalės muzikos srities vadovas, ar japonų kompozitorius Toshio Hosokawa. Tokio kalibro šiuolaikinės muzikos žvaigždžių pasaulinės premjeros Lietuvoje – ne tik išskirtinis kultūrinis įvykis: kūriniai taps dovanomis miestui, suteiksiančiomis nepamirštamą muzikinę patirtį kiekvienam.

7 PASAULINĖS PREMJEROS YPATINGOMS SOSTINĖS ERDVĖMS

Kompozitoriai, rinkadmiesi miesto erdvę, su kuria simboliškai susisies ir kuriai kurs naują kūrinį, buvo atvykę į Vilnių: tyrinėjo miestą, įvairių vietų akustiką, susipažino su sostinės istorija ir dabartimi. Jų pasirinktos erdvės – itin skirtingos bei taikliai atspindi turtingą Vilniaus įvairovę. Tarp jų – muziejai, sakralios vietos, istorinį ir modernų šalies laikotarpius žymintys objektai bei kitos – ir visiems gerai pažįstamos, ir dar galbūt neatrastos – ypatingos sostinės vietos.

Sukurtus kūrinius visuomenė turės galimybę išgirsti koncertų ciklo metu, kuris vyks nuo gegužės 6 d. iki liepos 6 d. Pasaulines premjeras lydės edukaciniai renginiai, leisiantys geriau susipažinti su erdvėmis, taip pat susitikimai su kompozitoriais bei jų kūrybą plačiau pristatantys portretiniai koncertai Vilniaus rotušėje. Kūrinius atliks vienus ryškiausių šalies šiuolaikinės muzikos atlikėjus vienijantis Lietuvos ansamblių tinklas, vadovaujamas kompozitoriaus ir dirigento Vykinto Baltako.

KULTŪRINIS ĮSPAUDAS

Vienas svarbiausių akcentų – po premjerų kūriniai virs nuolatinėmis garsinėsmis ar audiovizualinėmis instaliacijomis, eksponuojamomis ir vilniečiams bei miesto svečiams pasiekiamomis šiose erdvėjese. Tai taps šių kompozitorių kultūriniu įspaudu būsimoms kartoms ateities Vilniaus istorijoje. Įspaudu, kuriuo galėsime didžiuotis ir dabar, ir ateinančius dešimtmečius ar net šimtmečius!

Iniciatyvos autoriai – kompozitoriai Matas Drukteinis ir Vykintas Baltakas.

GEGUŽĖS 6–7
TOSHIO HOSOKAWA

Vilniaus universitetas

GEGUŽĖS 10–14
HEINER GOEBBELS

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia

GEGUŽĖS 25–27
IVAN FEDELE

Kazio Varnelio namai-muziejus

BIRŽELIO 3–4
ANNA KORSUN​

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčia-kolumbariumas​

GEGUŽĖS 25–27
IVAN FEDELE

Kazio Varnelio namai-muziejus

BIRŽELIO 3–4
ANNA KORSUN​

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčia-kolumbariumas​

BIRŽELIO 17–18
AGATA ZUBEL

Gedimino pilies boštas
Verslo centras „K29“

BIRŽELIO 30 – LIEPOS 1
BEAT FURRER

Lietuvos nacionalinė
Martyno Mažvydo biblioteka

LIEPOS 5–6
MICHAEL GORDON

Vilniaus geto Žydų tarybos pastato kiemelis

Organizuoja
Finansuoja