MUZIKA VILNIUI
Toshio Hosokawa

Toshio Hosokawa

VILNIUI KURIA

Japonija

PASIRINKTA VIETA

PASAULINĖ PREMJERA

Kūrinys smuikui ir akordeonui

Atlieka

Vad. Vykintas Baltakas

gegužės 6–7 d.
IKI RENGINIŲ PRADŽIOS LIKO
  • 00dienos
  • 00valandos
  • 00minutės
  • 00sekundės
BILIETAI
Kūrinio Vilniui pasaulinė premjera

Koncerte skambės vieno žinomiausių japonų kompozitoriaus Toshio Hosokawa specialiai Vilniaus universitetui sukurtas naujas kūrinys „Invisible Angels“ ir kiti, kompozitoriaus kūrybos pasaulį atskleidžiantys, kūriniai. Premjerose dalyvaus pats Toshio Hosokawa.

Tolimųjų Rytų ir Vakarų Europos muzikines tradicijas jungiantis vienas žymiausių japonų kompozitorių Toshio Hosokawa apsilankęs iš pirmo žvilgsnio pamilo Vilniaus universiteto rūmų ansamblį. Muziką Vilniui jis dedikuoja šiai vietai – universiteto erdvėms, jo istorijai ir reikšmei tiek miesto, tiek visos šalies raidai.

Pasaulinių premjerų metu kūrinys smuikui ir akordeonui suskambės VU Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerte taip pat bus atliekami kiti, kompozitoriaus kūrybos pasaulį atskleidžiantys, kūriniai.

Detali porgrma bus paskelbta netrukus.

Renginio trukmė: ∼1 val. 15 min. (be pertraukų)
Klausytojai įleidžiami: likus 15 min. iki renginio

Kūrinio Vilniaus Universitetui
pasaulinė premjera ir Hosokawa kūrybos koncertas

Gegužės 6 d. 18:00 val.

VU Šv. Jonų bažnyčia
(Šv. Jono g. 12)

KAINA:
19–35 EUR

Prekyboje netrukus,
sekite naujienas!

Kūrinio Vilniaus Universitetui
pasaulinė premjera ir Hosokawa kūrybos koncertas

Gegužės 6 d. 20:00 val.

VU Šv. Jonų bažnyčia
(Šv. Jono g. 12)

KAINA:
19–35 EUR

Prekyboje netrukus,
sekite naujienas!

VILNIAUS UNIVERSITETO DOVANA KLAUSYTOJAMS

Pirmieji 70 klausytojų, įsigiję bilietus į koncertą, turės išskirtinę galimybę dalyvauti specialioje ekskursijoje po Vilniaus universiteto rūmų ansamblį. Pažinkite erdvę, kuriai skirta Toshio Hosokawa muzika!

Ekskursijos vyks gegužės 6 d. 16:30 ir 18:30 val. Detalesnę informciją ir registrcijos nuorodą gaus pirmieji 70-ties bilietų savininkai įsigijimo metu nurodytu el. paštu. Jei liks ar atsilaisvins vietų ekskursijoje, informuosime ir pakviesime kitus įsigijusius bilietus.

Kiti renginiai
Informacija ruošiama.

SUSITIKIMAS SU KOMPOZITORIUMI
TOSHIO HOSOKAWA

Gegužės 7 d. 13:00 val.
Vilniaus universiteto Auditorija

SUSITIKIMAS SU KOMPOZITORIUMI
TOSHIO HOSOKAWA

Gegužės 7 d. 13:00 val.
Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčia

NEMOKAMAI. BŪTINA REGISTRACIJA

TOSHIO HOSOKAWA

Ieškau naujos japonų dvasinės kultūros ir muzikos išraiškos. Tokios, kuri leistų būti atviram man pačiam ir mano šaknims. Kaip tauta, turime atidžiau persvarstyti Vakarų pasaulį, kad patys save galėtume vertinti objektyviau, kad iš tiesų save pažintume.

Toshio Hosokawa gimė 1955 m. Hirosimoje. Jis studijavo fortepijoną ir kompoziciją Tokijuje, vėliau, 1976-aisiais, išvyko muzikos kompozicijos studijuoti į Vokietiją Berlyno menų universitete.

Kompozitorius savitą muzikinę kalbą kuria stebinančia jungtimi tarp Vakarų avangardinio meno ir tradicinės japonų kultūros. Jo muzika itin susijusi su estetinėmis ir dvasinėmis japonų meno, pavyzdžiui, kaligrafija, ištakomis, taip pat su senąja japonų muzika, kaip Gagaku.

Tarptautinio pripažinimo kompozitorius sulaukė, kai 2001 m. pasirodė jo oratorijos „Bebalsiai balsai Hirosimoje“ premjera. Toshio Hosokawa yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. 2018-aisiais jam įteiktas Japonijos fondo apdovanojimas, taip pat neseniai jam buvo paskirtas Gothe‘s medalis už indėlį į Japonijos ir Vokietijos kultūrinius mainus. Jis taip pat yra Takefu tarptautinio festivalio muzikos vadovas.

Toshio Hosokawa sostinėje labiausiai sužavėjo Vilniaus universitetas ir jo rūmų ansamblio erdvės.

APIE KŪRINĮ

Informacija ruošiama.

VILNIAUS UNIVERSITETAS

Hinc itur ad astra.

Iš čia kylame į žvaigždes.

Užrašas ant Vilniaus universiteto observatorijos sienos

Vilniaus universitetas įkurtas XVI a., sklindant renesanso, reformacijos ir katalikiškosios reformos idėjoms. Universitetas laikytinas vienu iš seniausių Vidurio ir Rytų Europoje. 

Universiteto rūmai pradėjo formuotis vyskupo jurisdikcijoje, mūriniais namais užstatytame kvartale, kurį rėmina keturios Vilniaus gatvės: Universiteto (buvusi Vyskupų), Šv. Jono, Pilies ir Skapo. Universiteto rūmų ansamblio meninės formos atspindi pagrindinius Lietuvoje vyravusius architektūros stilius: gotiką, renesansą, baroką, klasicizmą.

Per keturis šimtmečius ne kartą keitėsi Universiteto pastatų paskirtis, planai ir architektūros formos. Senuosiuose Universiteto rūmuose įsikūrę Istorijos, Filologijos ir Filosofijos fakultetai, Užsienio kalbų institutas, Universiteto biblioteka, rektoratas. Dabartinį Universiteto rūmų ansamblį sudaro 13 kiemelių su 13 pastatų, turinčių po kelis korpusus, taip pat Šv. Jonų bažnyčia ir varpinė.

Vilniaus universitetas nuosekliai perėjo iš baroko į apšvietos epochą. Šiam procesui iš esmės nesutrukdė net 1795 m. Lietuvos prijungimas prie Rusijos.

XIX a. pradžios universitetas, ne vieno amžininko pastebėjimu, prilygo pažangiausiems Europos universitetams. Ir ne tik mokslo mokyklomis ir studijų lygiu, bet ir poveikiu visuomenei – universitetas išugdė lietuvių tautinio atgimimo pradininką Simoną Daukantą, taip pat europinio garso poetus Adamą Mickiewiczių ir Juliuszą Słowackį. 1832 m., nuslopinus Lenkijos ir Lietuvos sukilimą, Rusija universitetą uždarė. Taip nutrūko istorijos epocha, kurią galima pavadinti senojo Vilniaus universiteto epocha.

Po Pirmojo pasaulinio karo, žlugus Rusijos imperijai, atkurti universitetą Vilniuje mėgina besikuriančių Lenkijos ir Lietuvos valstybių valdžios. 1918 m. Gruodžio 5-ąją Lietuvos Valstybės Taryba priima Vilniaus universiteto statutą.Universitetas atkuriamas kitąmet, jau Vilnių užėmus, lenkams. Jis pavadinamas Stepono Batoro vardu (Uniwersytet Stefana Batorego).

1939-aisiais Vilnius sugrįžta Lietuvai, baigiasi lenkiškasis Universiteto raidos tarpsnis – į Vilnių keliasi lietuviškasis universitetas, pavadinamas tiesiog Vilniaus universitetu.

Naujas universiteto istorijos tarpsnis prasidėjo 1990 m. Lietuva atkūrė Nepriklausomybę, o universitetas susigrąžino autonomiją. Šiandien Vilniaus universitete studijuoja apie 20 tūkst. studentų, dirba per 3 tūkst. akademinio personalo darbuotojų. Pagal „QS World University Ranking“ reitingą Vilniaus universitetas patenka tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų.

LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS

Ieškau naujos japonų dvasinės kultūros ir muzikos išraiškos. Tokios, kuri leistų būti atviram man pačiam ir mano šaknims. Kaip tauta, turime atidžiau persvarstyti Vakarų pasaulį, kad patys save galėtume vertinti objektyviau, kad iš tiesų save pažintume.

Užrašas ant Vilniaus universiteto observatorijos sienos

Meno vadovas ir dirigentas – Vykintas Baltakas

LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS (LAT) vienija šiuolaikinės muzikos interpretatorius, skiria dėmesį aktualios muzikos atlikimui ir suteikia mūsų šalies muzikantams galimybę specializuotis šioje srityje. LAT siekia remti ir populiarinti naująją lietuvių kompozitorių muziką bei periodiškai Lietuvos auditorijai pristatyti įdomiausias užsienio moderniosios muzikos kryptis ir kūrėjus.

LAT veikloje bendradrabiauja styginių kvartetas „Chordos“, trio „Kaskados“, Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvintetas, akordeonistas Raimondas Sviackevičius ir kiti atlikėjai.

KONCERTE DALYVAUJA

Styginių kvartetas „Chordos“

Raimondas Sviackevičius (akordeonas)

Sužinokite naujienas pirmi!

Užsiregistruokite mūsų naujienlaiškiui ir sužinokite pirmi apie projekto naujienas bei artėjančius renginius.