MUZIKA VILNIUI
Agata Zubel

Agata Zubel

Vilniui kuria

Lenkija

Pasaulinė premjera

Fleitai ir kanklėms

Atlieka

Vad. Vykintas Baltakas

birželio 17–18 d.
IKI RENGINIŲ PRADŽIOS LIKO
  • 00dienos
  • 00valandos
  • 00minutės
  • 00sekundės
BILIETAI
Kūrinio Vilniui pasaulinė premjera

Kūrinio Gedimino bokštui ir K29 verslo centrui pasaulinė premjera

Gedimino pilies bokštas (Arsenalo g. 5)
K29 verslo centras (Konstitucijos pr. 29)

Birželio 17 d.
11:00–22:00 val.

KAINA: 16,39 EUR | Taikomos nuolaidos

Kūrinio Gedimino pilies bokštui ir K29 verslo centrui pasaulinė premjera

Birželio 17 d.
11:00–22:00 val.

Gedimino pilies bokštas

Arsenalo g. 5, Vilnius

K29 verslo centras

Konstitucijos pr. 29

16,39 EUR

Taikomos nuolaidoos

Anot lenkų kompozitorės ir vokalistės Agatos Zubel, Vilnius – ryškų identitetą turintis miestas, kuriame atsiskleidžia ir išsaugota istorija, ir moderni dabartis. Siekdama šią jungtį pabrėžti, kompozitorė sukūrė performatyvų kūrinį fleitai ir kanklėms „CONNECT 2”. Skirtingos muzikinės dalys skambės skirtingose Vilniaus erdvėse vienu metu – Gedimino pilies bokšte ir „K29” verslo centre. Klausytojai galės aplankyti abi šias vietassavo pasirinktu laiku, o garsinius potyrius papildys pažintinės ekskursijos.

Nutiesdama muzikinį tiltą tarp ryškiausio sostinės simbolio ir regione vieno moderniausių verslo centrų, kompozitorė intrigą sustiprina pasirinkusi netradicinį kūrinio formatą: vos į kelias reikšmingas muzikines minutes sutalpinama šimtmečių istorija ar daugiabriauniai šiandienos kontekstai, o intymus santykis su kompozicija kuriamas fleitai skambant vos vienam klausytojui kylant liftu ar mažam būreliui klausantis prisiminimus pasakojančių kanklių garsų bokšte.

Atlieka:

„LENsemble Vilnius“ – Lietuvos ansamblių tinklas (vad. Vykintas Baltakas)

Fleita – Kristupas Gikas, Vytenis Gurstis, Lina Baublytė ir Raimonda Virvytienė
Kanklės – Aistė Bružaitė, Aušrinė Ulinskaitė, Jolita Matkienė ir Ūla Paliokaitė

Performatyvaus potyrio trukmė kiekvienoje iš erdvių: ± 30–45 min.

DĖMESIO: įsigijus bilietą būtina atskirtai užsiregistruoti į performansus abiejose erdvėse, pasirenkant konkretų laiką, bilietų pardavimo puslapyje nurodytoje nuorodoje.

NEPRALEISKITE
PROGOS!

Birželio 17 d. 13:00 val.

Susitikimas su Agata Zubel: kūrinio Vilniui pristatymas ir pokalbis

K29 verslo centras, Konstitucijos pr. 29

ĮĖJIMAS LAISVAS

PORTRETINIS KONCERTAS

Agatos Zubel kūrybos
portretinis koncertas

Vilniaus rotušė (Didžioji g. 31)

Birželio 18 d. 18:00 val.

KAINA: 16,39–20,39 EUR | Taikomos nuolaidos

Agatos Zubel kūrybos
portretinis koncertas

Birželio 18 d.
18:00 val.

Vilniaus rotušė
(Didžioji g. 31)

16,39–20,39 EUR

Taikomos nuolaidoos

Koncerte pristatomi kompozitorės Agatos Zubel kūrybos perspektyvą atskleidžiantys kūriniai.

PROGRAMA

  • „Cascando“ (2007) balsui, fleitai, klarnetui, smuikui ir violončelei, ž. Samuelio Becketto
  • „What is the Word“ (2012) balsui ir instrumentiniam ansambliui, ž. Samuelio Becketto
  • „Mono-drum“ (2020) didžiajam būgnui
  • „Labyrinth“ (2011) balsui ir instrumentiniam ansambliui, ž. Wisławos Szymborskos

Atlieka:

„LENsemble Vilnius“ – Lietuvos ansamblių tinklas (vad. Vykintas Baltakas)

Gunta Gelgote (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Giedrius Gelgotas (fleita), Andrius Žiūra (klarnetas), Arnas Mikalkėnas (mušamieji), Laurynas Lapė (trimitas), Ryhor Kharaneka (saksofonas), Jonė Punytė (fortepijonas), Ieva Sipaitytė (smuikas),Viktor Rekalo (violončelė), Rokas Stunžėnas (kontrabosas)

LIKO: tik 10 vnt.
AGATOS ZUBEL
Renginių rinkinys
specialia kaina

AGATA ZUBEL

Svarbu neprarasti ryšio su praeitimi, jei siekiame išlaikyti savo tapatybę, o muzika irgi prie to prisideda. Pajutau, kad Vilnius labai stiprus miestas, turintis aiškų savo identitetą.

Agata Zubel gimė 1978 m. Varšuvoje, Karolio Lipinskio muzikos akademijoje studijavo kompoziciją. A. Zubel žinoma ne tik kaip kompozitorė, tačiau ir kaip išskirtinio balso diapazono vokalistė, muziką atliekanti stereotipams iššūkį metančiomis dainavimo technikomis.

Kompozitorė visada stengiasi mąstyti nestandartiškai, nekartoti ir nenaudoti kūryboje tam tikrų modelių, nors tai sunkesnis ir ilgesnis kelias tikslo link: „Manau, menininkas turi poreikį viską, ką gauna, perfiltruoti per save, transformuoti ir tada paleisti į pasaulį: ar tai būtų literatūra, dailė ar muzika. Tai ir yra buvimas menininku, nes kitaip bus ne kūryba, o gamyba.“

Ji dėsto Varšuvos muzikos akademijoje, 2020 m. apsigynė profesorės laipsnį. Kompozitorė yra laimėjusi ne vieną prestižinį tarptautinį kompozitorių konkursą ir, tarp kitų įvertinimų, yra apdovanota garbės ženklu už nuopelnus Lenkijos kultūrai ir medaliu „Gloria Artis“.

Agata Zubel jau yra kartą buvusi Vilniuje prieš 14 metų – čia ji koncertavo ir nuo tada jai atmintyje išliko nuostabi miesto panorama ir daugybė žalumos: „Ieškodama vietos, kur skambės mano kūrinys, stengiausi atrasti savo požiūrį į Vilnių, pajausti jį.“

APIE KŪRINĮ

Kiekvienas gyvename savo gyvenimą, tačiau jį lemia tai, kas buvo anksčiau, ir tai, kas neišvengiamai ateina po to. Nors mūsų egzistencija ir ką su ja darome yra individualu kiekvienam, visą gyvenimą esame priklausomi nuo to, kas buvo ir kas dar bus, o kartu ieškome ir bendrystės, paramos bei esame natūraliai smalsūs sąveikai su aplinka. Kiekviena šio individualaus patyrimo akimirka yra vienu metu ir trumpa, ir ilga – ar mes koncentruojamės į 700 metų laikotarpį ar į 7 minutes. Raktas į prasmingą šio laiko išnaudojimą – mūsų jautrumas ir gebėjimas stebėti.

GEDIMINO PILIES BOKŠTAS
K29 VERSLO CENTRAS

Agatos Zubel kūrinys sujungia senajį ir naujajį Vilnių, todėl kompozitorė pasirinko vieną iš giliausią sostinės istoriją menančių pastatų ir kitą – alsuojantį dabarties miestu.

GEDIMINO PILIES BOKŠTAS

Gedimino kalnas – tai vieta, kur prasidėjo Vilniaus istorija. Čia kūrėsi būsimo miesto gyventojai. XI a. stovėjo pirmoji medinė pilis, o XIV a. iškilo mūriniai kunigaikščių rūmai.

Pilies atvaizdų neturime, tad istorikai tik apytikriai įsivaizduoja, kaip ji atrodė. Jos paskirtis buvo dvejopa – gynybinė ir reprezentacinė. Rūmai tikriausiai buvo triaukščiai. Galingomis 4–5 metrų storio išorinėmis sienomis. Su reprezentacine mene, gyvenamaisiais kambariais, sandėliais, virtuve ir kitomis ūkinėmis patalpomis.

Vilniaus Aukštutinę pilį saugojo gynybinė siena, jungianti tris bokštus. Joje buvo iškirstos šaudymo angos. Pilies kalnu mūrinė siena leidosi iki apačios, kur jungėsi prie papėdėje stovėjusio bokšto. Šiaurinis bokštas buvo iš mūro, mažesnis nei kiti bokštai.

Pietinis bokštas – vienintelis išlikęs iki šių dienų – buvo keturių aukštų su arkiniais langais, bokšto apačia kvadratinė. Pritaikytas apsiginti nuo šaunamojo ginklo; jame buvę ir gyvenama. Bokštas vienintelis taip gerai išlikęs gotikinės gynybinės architektūros statinys Lietuvoje.

XVII a. pilis buvo apleista. Ilgą laiką stovėjęs nenaudojamas, bokštas iro, jo sienos skilo, XIX a. pradžioje ketvirtas aukštas buvo jau visai sugriuvęs. Rusijos imperijos okupacijos laikais Aukštutinėje pilyje įrengus karinę tvirtovę, 1832–1834 metais du viršutiniai bokšto aukštai buvo nuardyti, ant likusių dviejų pastatytas medinis šešiakampio plano statinys ir įrengtas optinis telegrafas.

Bokštas buvo ne kartą remontuojamas, jo pamatai stiprinami, o 1895 metais jame atsirado priešgaisrinės miesto apsaugos postas. Pilies kalno šlaite buvo nutiestas naujas kelias, kalno šlaitai apsodinti medžiais, vakariniame bokšte įrengta tuo metu populiaria tapusi kavinė.

1919 metų sausio 1 dieną pirmą kartą Gedimino pilies bokšte buvo iškelta Lietuvos vėliava, būtent todėl kasmet tądien ir minime Lietuvos vėliavos dieną. Bokšto istoriniais tyrimais ir apsauga susirūpinta po 1920 metų, kai, išvalius griuvenas iš jo vidaus, pagaliau buvo pašalintas medinis antstatas. Prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas sužlugdė užmojus bokšte atidaryti muziejų. Po miesto bombardavimų bokštas buvo apgriautas, bet po karo greitai atstatytas. Čia įkurtas muziejus duris lankytojams atvėrė 1960 metais. Nuo to laiko tai yra vienas lankomiausių paveldo objektų Lietuvoje.

K29 VERSLO CENTRAS

„K29“, pirmasis Lietuvoje atrijaus tipo pastatas, yra 6–8 aukštų, daugiau nei 15 tūkst. kv. m. ploto. Pastate įrengtos 1 253 modernios darbo vietos. Vystant projektą, į miesto infrastruktūrą buvo investuota daugiau nei 1,1 mln. Eur.

Verslo centro idėjos autoriai – architektūrinį konkursą laimėjusi jungtinė Lietuvos architektų studijos „Archinova“ ir Danijos „PLH Arkitekter“ komanda. Projektą vystė investicijų bendrovė „Lords LB Asset Management“. „K29“ pirmasis Baltijos šalyse gavo darnumo su aplinka įvertinimą – jam suteiktas „Excellent“ „BREEAM In-Use“ sertifikatas pagal 130 kriterijų. Pelnytai šį biurų pastatą galima vadinti geriausiu regione.

Biurų pastatas „K29“ – sukurtas žmonėms. Visos erdvės pasižymi praktiška, funkcionalia geometrija, kuri formuoja šiuolaikišką ir tvarią darbo aplinką. Pažangūs projektavimo ir interjero sprendimai padeda užtikrinti akustinį vidaus erdvių komfortą, sulaiko garsą ir sugeria triukšmą. Pastato interjeras sukurtas laikantis skandinaviško stiliaus tradicijų. Čia vyrauja jaukūs ir šilti atspalviai, naudojamos aukščiausios kokybės natūralios medžiagos bei jų deriniai. Efektyvų pastato energetinių resursų naudojimą užtikrina dvigubas fasadas ir išorinės žaliuzės. Patalpos vėsinamos šalčio sijomis, yra įdiegtos moderniausios automatinės vėdinimo, šildymo ir oro valdymo inžinerinės sistemos.

„Pastate daug dėmesio skirta bendroms ir darbo erdvėms, pastato energetiniam efektyvumui ir natūraliai šviesai. Visas patalpas, išskyrus sanitarinius mazgus, pasiekia natūrali dienos šviesa. Vasarą, nakties metu, išoriniame fasade bei atriumo stoglangyje atsidaro langai, sukuriamas kamino efektas – leidžiantis efektyviai išvėdinti ir atvėsinti patalpas. Taip optimizuojamos vėsinimo ir vėdinimo sąnaudos. Ryte darbuotojai dieną pradeda šviežiame ir vėsiame ore. Taip pat dvigubas fasadas leidžia reguliuoti klimatą ir apsaugo nuo judrios miesto dalies triukšmo“, – pasakojo vienas pastato kūrėjų architektas Aleksandras Gvildys.

„K29“ verslo patalpose savo paslaugų centrus ir biurus įsteigė didžiausios pasaulio kompanijos, tarp jų – draudimo bendrovė AIG, Nasdaq Technologijų ir verslo kompetencijų centras „Nasdaq Vilnius Services“, IT paslaugų įmonė „TIA Technology“, audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovė KPMG, banko „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialas, draudimo bendrovė „Seesam“, skolų valdymo įmonė „Lindorff“, lizingo bendrovė „UniCredit Leasing“, buitinių ir komercinių prietaisų gamintoja „Miele“, Vilniaus 32-as notarų biuras.

LENsemble VILNIUS

LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS

Ieškau naujos japonų dvasinės kultūros ir muzikos išraiškos. Tokios, kuri leistų būti atviram man pačiam ir mano šaknims. Kaip tauta, turime atidžiau persvarstyti Vakarų pasaulį, kad patys save galėtume vertinti objektyviau, kad iš tiesų save pažintume.

Užrašas ant Vilniaus universiteto observatorijos sienos

Meno vadovas ir dirigentas – Vykintas Baltakas

Lietuvos ansamblių tinklas arba, dar kitaip, „LENsemble” – viena išskirtiniausių ir pastoviausiai išlaikančių savo meninę kryptį šiuolaikinės muzikos kontekste organizacija Lietuvoje, jungianti šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitorius ir atlikėjus. Bendradarbiaudamas su svarbiais Lietuvos ir užsienio partneriais, Lietuvos ansamblių tinklas nuosekliai tęsia savo misiją – naujos muzikos kūrybos ir atlikimo plėtrą. Organizacija savo veikloje pabrėžia kūrybiškumą, drąsą eksperimentuoti ir nuolat dirba su jaunaisiais muzikais.

Šios organizacijos jauniesiems kūrėjams ir atlikėjams skiriamas dėmesys paskatino Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje sukurti tarptautinę magistro programą šiuolaikinės muzikos atlikėjams. Vienas iš jos profesorių yra Lietuvos ansamblių tinklo įkūrėjas, kompozitorius ir dirigentas Vykintas Baltakas. Šios programos studentai bei absolventai laipsniškai įsilieja į organizacijos veiklą, papildo kitus šiuolaikinės muzikos kolektyvus (pavyzdžiui, „Synaesthesis“, „twenty fingers duo“ ir kt.), yra aktyvūs šiuolaikinės muzikos projektų dalyviai Lietuvoje ir užsienyje.

Kita svarbi šios organizacijos veiklos niša yra įrašų fondų kaupimas ir jų sklaida. 2020-aisiais metais Lietuvos ansamblių tinklas, bendradarbiaudamas su įrašų leidybos kompanija „No Business Records“, inicijavo šiuolaikinei muzikai skirtą seriją. Šiame, nuolat augančiame kataloge, be naujausių projektų, didelis dėmesys skirtas ir lietuviškos modernios muzikos klasikams: Osvaldui Balakauskui, Broniui Kutavičiui, Onutei Narbutaitei. Ateinantiems organizacijos veiklos metams Lietuvos ansamblių tinklas rengia inovatyvius šiuolaikinės akademinės muzikos projektus, pristatančius Lietuvos bei užsienio kūrėjus ir taip savo iniciatyvomis kuria originalią Lietuvos šiuolaikinės muzikos atlikimo liniją.

KONCERTUOSE DALYVAUJA

Informacija ruošiama.

[mailpoet_form id="1"]